Maroko

23.09.2023 - 30.09.2023
Odkryj magię Maroka i zdobądź najwyższą górę północnej Afryki
Poziom trudności

Wyprawa na Jebel Toubkal

Rozpoczniemy naszą przygodę w egzotycznym Marakeszu, a następnie wyruszymy na południe, docierając do zapierającego dech w piersiach Atlasu. Celem wyprawy jest wejście na Jebel Toubkal (4160 m) – najwyższą górę północnej Afryki.

Cena :
3850 zł
+ przelot

Plan wyprawy

2 DZIEŃ

Marakesz – Imlil 1740m

4 DZIEŃ

Refuge du Toubkal 3207m

6 DZIEŃ

Marakesz

1 DZIEŃ

Przelot do Marakeszu. Zakwaterowanie w hotelu.

3 DZIEŃ

Wycieczka po wioskach Berberyjskich

5 DZIEŃ

Jebel Toubkal 4167m – trekking na szczyt

7 DZIEŃ

Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju.

1 DZIEŃ

Przelot do Marakeszu. Zakwaterowanie w hotelu. 

2 DZIEŃ

Marakesz – Imlil 1740m

3 DZIEŃ

Wycieczka po wioskach Berberyjskich

4 DZIEŃ

Refuge du Toubkal 3207m

5 DZIEŃ

Jebel Toubkal 4167m – wejście na szczyt

6 DZIEŃ

Marakesz

7 DZIEŃ

Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju.

Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Marakeszu albo Casablanki i przejazd do Marakeszu. Zakwaterowanie w hotelu w Marakeszu. Odpoczynek po podróży, wieczorny spacer po Medinie i zwiedzanie miasta.

Do południa sesja rozwojowa z zakresu work-life balance. Znasz ten koncept? Potrafisz o niego zadbać? Dowiesz się jak zbudować równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym – na Twoich zasadach.

Po obiedzie przejazd (56km) do berberyjskiej wioski Imlil w górach Atlas, skąd rozpoczyna się trekking na Tubkal. Rozpoczyna się nasza przygoda z marokańskimi górami😊

W Imlil warto przejść się do wiosek berberyjskich by zaczerpnąć trochę miejscowej kultury oraz wykorzystać ten czas na aklimatyzację.

Po południu sesja rozwojowa z zakresu stres w pracy prawnika. Jak sobie z nim radzić, jak reagować, co robić, aby rozładowywać napięcia?

Po berberyjskim śniadaniu wyruszamy w pięciogodzinną wędrówkę Doliną Mizan, do jednego z schronisk leżących tuż obok siebie Refuge du Toubka, bądź Refuge Toubkal Les Mouflons.

Wieczorem sesja rozwojowa z zakresu nauki oddechu i medytacji. Czy wiesz, ile funkcji spełnia oddech? Zaprzyjaźnij się z nim i oddychaj na pełnej mocy!

O 4:00 po niewielkim śniadaniu rozpoczynamy wejście na szczyt Jebel Toubkal. Mamy do pokonania około 1000m deniwelacji. Po 5-6 godzinach trekkingu stajemy na najwyższej górze Afryki Północnej – Jebel Toubkal 4167 m. Po zdobyciu szczytu i chwili odpoczynku w schronisku wracamy do Imlil.

Z uwagi na duży wysiłek fizyczny, sesję rozwojową zamieniamy na relaks i odprężający wieczór:)

Powrót do Marakeszu.

Po południu sesja rozwojowa z zakresu przekonań ograniczających – myślisz, że się nie da? A może wiesz, choć nigdy nie spróbowałeś? Zobacz, jak Twoje przekonania potrafią Cię ograniczać.

Wieczorem w planie wieczorne kluczenie po zaułkach i uliczkach miasta oraz ostatnie zakupy na słynnym bazarze na placu Jamma El Fna…

Opcjonalnie: Wodospady d’ Ouzoud

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku wodospadów, a na miejsce docieramy w porze obiadowej. Zjemy obiad i ruszamy na długi spacer do malowniczych wodospadów. Ze względu na widoki to chyba najcudowniejsze miejsce w Maroku. Podziwiamy ich wyjątkowa urodę z cyplu Cafe Immouzzer, kaskady widać stamtąd przez tęczową mgiełkę. Dookoła wyrastają piękne czerwone urwiska obrośnięte krzewami oleandrów. Późnym wieczorem powrót do Marakeszu.

Przejazd na lotnisko w Marakeszu albo Casablance i wylot do kraju.

Wyprawa na Jebel Toubkal

23.09.2023 - 30.09.2023

Organizatorem wyprawy jest firma 4challenge.org. To doświadczony organizator wypraw górskich, który zadba o każdy szczegół Twojej podróży. Nasz zespół ekspertów zapewni Ci profesjonalne wsparcie na każdym etapie, począwszy od planowania trasy, aż po bezpieczne przewodnictwo podczas wędrówki przez zapierające dech w piersiach krajobrazy Maroka.

3850 zł
od osoby
+ przelot (1000-3000zł)

Koszty obejmują:

Koszty nie obejmują:

Należy pamiętać

Pełny ekwipunek do pobrania w tym miejscu

Potrzebny jest paszport ważny min. 6 m-cy od planowanego terminu powrotu

Szczepienia nie są obowiązkowe, rekomendowane szczepienia przez WHO to żółtaczka typu A i B, dur brzuszny, błonnica, tężec, polio

Przed dokonaniem rezerwacji koniecznie zapoznaj się z FAQ 

Poznaj liderów i trenerów wyprawy

Zofia Miłoń

Liderka wyprawy

Doświadczona liderka 4challenge.org. Od najmłodszych lat miłośniczka dalekich podróży oraz długich wędrówek. Najlepiej z plecakiem i jak najmniejszą ilością bagażu, pozwalającą na swobodne przemieszczanie się z jednego krańca świata, na drugi.

Adam Sornek

Trener, coach

Aktualnie wspiera prawników w rozwoju zarówno biznesowym, jak i osobistym. Jest autorem popularnego w branży podcastu Toga bez wroga, w którym dzieli się 18 latami pracy jako prawnik w tym prawie dekadą funkcjonowania w todze z zieloną wypustką.

Sprawdź nasze inne wyprawy